Històries de Nafent Magazine

La col·lecció completa d’històries de Nafent Magazine. Actualitzada cada setmana amb rutes noves i inspiradores, experiències i altres històries relacionades amb la bicicleta i el ciclisme.

Tour de France Granollers Grand Depart

60 anys d’espera: Granollers dona la benvinguda de nou al Tour de França

Granollers va viure per última vegada el remolí ciclista que és el Tour de França l’any 1965, l’any en què el pilot va travessar la ciutat entre Perpinyà i Barcelona. El primer contacte amb el Tour, però, es remunta al 1957, quan noms mítics com Jacques Anquetil dominaven les carreteres.

60 anys d’espera: Granollers dona la benvinguda de nou al Tour de França Llegeix més »

Barcelona, Ciclisma a Catalunya, Ciclisme de carretera, Ciclisme 🚴, Històries de Nafent Magazine
A special celebration for 40 years of Unió Ciclista Campdevànol

Una celebració especial pels 40 anys de la Unió Ciclista Campdevànol

El ciclisme al Ripollès viu un bon moment. El 2026 marca el 40è aniversari de la Unió Ciclista de Campdevànol i el pas del Tour de France el 6 de juliol. El club aprofita aquesta ocasió per organitzar diverses activitats abans i després de la cursa, connectant la seva trajectòria amb aquest esdeveniment internacional.

Una celebració especial pels 40 anys de la Unió Ciclista Campdevànol Llegeix més »

Ciclisme 🚴, Cultura del ciclisme, Entrevistes, Històries de Nafent Magazine, Ripollès
Hopsters Restaurant Dec 25-86

‘No pots apressar la fermentació, ni tampoc una bona sortida’

“Per a nosaltres, aquesta combinació fa de Besalú una base especial per a una escapada ciclista”, expliquen la Lisa i en Nash, que gestionen Hopster Boutique Suites, el Hopster Restaurant i la Hopster Brewery, un conjunt pensat per a una estada memorable sobre dues rodes.

‘No pots apressar la fermentació, ni tampoc una bona sortida’ Llegeix més »

Cultura del ciclisme, Històries de Nafent Magazine, Menjar i nutrició, Viatges
Oriol Cardona Coll Nafent Running

Entrevista: Oriol Cardona Coll, pioner amb una medalla d’or olímpica

Després que l’Oriol Cardona Coll aconseguís l’or olímpic, la primera persona a qui va buscar va ser el seu pare. En un moment íntim i emocionant, anys de dedicació van trobar el seu sentit complet. Criat per un pioner de l’esquí de muntanya, el viatge de l’Oriol havia començat molt abans que l’esport arribés a l’escenari olímpic. Gairebé tres dècades després, es va situar al capdamunt a Milano-Cortina, fent història per a Espanya i per a l’esport mateix.

Entrevista: Oriol Cardona Coll, pioner amb una medalla d’or olímpica Llegeix més »

Banyoles, Ciclisma a Catalunya, Cultura del ciclisme, Entrevistes, Històries de Nafent Magazine, Running 🏃
Jana Freixas Cassâ Bike

Cassà Bike: D’una activitat extraescolar a formar campions nacionals

Cassà Bike va començar com una petita escola de formació, amb l’objectiu d’introduir els infants al ciclisme d’una manera lúdica i educativa. Amb els anys, i gràcies al compromís de famílies, entrenadors i corredors, l’escola s’ha convertit en un referent a la zona.

Cassà Bike: D’una activitat extraescolar a formar campions nacionals Llegeix més »

Ciclisma a Catalunya, Ciclisme 🚴, Entrevistes, Històries de Nafent Magazine
Cistella de la compra